 All Product > Connectors > Audio & Video Connectors > Switchcraft  (35LJNAUS)
Switchcraft 35LJNAUS
PartNo:
35LJNAUS
Manufacturers: Switchcraft
Qty: 46
Request Qty:
Description: Phone Connectors 3.5mm Inline Jack Silver Ct. Sm Cable
RoHS:Details
Series:35LJ
Standard:3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:(Stereo)
Gender:Female
Switch Configuration:Not Switched
Termination Style:Snap-in
Mounting Style:Cable
Orientation:
Contact Material:Nickel
Contact Plating:Gold
Voltage Rating:250 V
Accessory Type:
PT-1707
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB