Switchcraft (35RAPC2AH3)
PartNo:
35RAPC2AH3
Manufacturers:
Switchcraft
Qty:
468
Request Qty:
Description:
Phone Connectors 3.5MM MONO JACK HOR
Details
Series:
35RAPC
Standard:
3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:
2 (TS, Mono)
Gender:
Female
Switch Configuration:
Switched
Termination Style:
Through Hole
Mounting Style:
Orientation:
Horizontal
Contact Material:
Copper Alloy
Contact Plating:
Nickel
Voltage Rating:
250 V
Accessory Type:
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB