 All Product > Connectors > Audio & Video Connectors > Switchcraft  (35RAPC2AHN2)
Switchcraft 35RAPC2AHN2
PartNo:
35RAPC2AHN2
Manufacturers: Switchcraft
Qty: 69
Request Qty:
Description: Phone Connectors 3.5MM MONO JACK HOR
RoHS:Details
Series:35RAPC
Standard:3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:2 (TS, Mono)
Gender:Female
Switch Configuration:Switched
Termination Style:Through Hole
Mounting Style:
Orientation:Horizontal
Contact Material:Copper Alloy
Contact Plating:Nickel
Voltage Rating:250 V
Accessory Type:
PT-1707
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB