 All Product > Connectors > Audio & Video Connectors > Switchcraft  (35RAPC2AHN3)
Switchcraft 35RAPC2AHN3
PartNo:
35RAPC2AHN3
Manufacturers: Switchcraft
Qty: 564
Request Qty:
Description: Phone Connectors 3.5MM MONO JACK HOR
RoHS:Details
Series:35RAPC
Standard:3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:2 (TS, Mono)
Mounting Style:
Orientation:Horizontal
Contact Material:Copper Alloy
Contact Plating:Nickel
Voltage Rating:250 V
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB