 All Product > Connectors > Audio & Video Connectors > Switchcraft  (35RAPC2BH3)
Switchcraft 35RAPC2BH3
PartNo:
35RAPC2BH3
Manufacturers: Switchcraft
Qty: 6476
Request Qty:
Description: Phone Connectors 3.5mm STEREO PCB
RoHS:Details
Series:35RAPC
Standard:3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:3 (TRS, Stereo)
Gender:Female
Switch Configuration:Switched
Termination Style:Through Hole
Mounting Style:
Orientation:Horizontal
Contact Material:Copper Alloy
Contact Plating:Nickel
Voltage Rating:250 V
Accessory Type:
PT-1707
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB