 All Product > Connectors > Audio & Video Connectors > Switchcraft  (35RAPC3BVN4)
Switchcraft 35RAPC3BVN4
PartNo:
35RAPC3BVN4
Manufacturers: Switchcraft
Qty: 545
Request Qty:
Description: Phone Connectors 3.5mm STEREO R/A JAK
RoHS:Details
Series:35RAPC
Standard:3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:3 (TRS, Stereo)
Mounting Style:
Orientation:Vertical
Contact Material:Copper Alloy
Contact Plating:Nickel
Voltage Rating:500 V
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB