Switchcraft (35RASMT2BHNTRX)
PartNo:
35RASMT2BHNTRX
Manufacturers:
Switchcraft
Description:
Phone Connectors SMT 3.5 STEREO REEL
Details
Series:
35RASMT
Standard:
3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:
3 (TRS, Stereo)
Gender:
Female
Switch Configuration:
Not Switched
Termination Style:
SMD
Mounting Style:
Orientation:
Horizontal
Contact Material:
Copper Alloy
Contact Plating:
Silver
Voltage Rating:
250 V
Accessory Type:
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB