 All Product > Connectors > Audio & Video Connectors > Switchcraft  (35RASMT3BHNTRX)
Switchcraft 35RASMT3BHNTRX
PartNo:
35RASMT3BHNTRX
Manufacturers: Switchcraft
Qty: 1229
Request Qty:
Description: Phone Connectors SMT 3.5MM PH JK TAP
Product Information:
RoHS:In Transition
Series:35RASMT
Standard:3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:3 (TRS, Stereo)
Gender:Female
Switch Configuration:Switched
Termination Style:SMD
Mounting Style:
Orientation:Horizontal
Contact Material:Copper Alloy
Contact Plating:Silver
Voltage Rating:250 V
Accessory Type:
PT-1707
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB