Kobiconn (163-MJ21-EX)
PartNo:
163-MJ21-EX
Manufacturers:
Kobiconn
Description:
DC Power Connectors PANEL MOUNT 2.1MM
Details
Product:
Jacks
Inside Contact Diameter:
2.1 mm
Outside Contact Diameter:
5.5 mm
Center Pin Length:
8 mm
Contact Material:
Copper Alloy
Contact Plating:
Silver
Current Rating:
500 mA
Voltage Rating:
12 V