 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (1SMA130Z)
Taiwan Semiconductor 1SMA130Z
PartNo:
1SMA130Z
Manufacturers: Taiwan Semiconductor
Qty: 12000
Request Qty:
Description: Zener Diodes 130V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:130 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:5 uA
Zz - Zener Impedance:700 Ohms