 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (1SMA150Z)
Taiwan Semiconductor 1SMA150Z
PartNo:
1SMA150Z
Manufacturers: Taiwan Semiconductor
Qty: 15034
Request Qty:
Description: Zener Diodes 150V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:150 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:5 uA
Zz - Zener Impedance:1 kOhms