Taiwan Semiconductor (1SMA200Z)
PartNo:
1SMA200Z
Manufacturers:
Taiwan Semiconductor
Description:
Zener Diodes 200V
Details
Vz - Zener Voltage:
200 V
Voltage Tolerance:
0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:
1 W
Maximum Reverse Leakage Current:
5 uA
Zz - Zener Impedance:
1.5 kOhms