 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BAP50-03-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BAP50-03-TP
PartNo:
BAP50-03-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2830
Request Qty:
Description: PIN 200mW 50mA, 1.1V
RoHS:Details
Reverse Voltage:50 V
Maximum Diode Capacitance:1.11 pF
Maximum Series Resistance @ Maximum IF:
Forward Current:50 mA
Forward Voltage:1.1 V