 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BAS40TW-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BAS40TW-TP
PartNo:
BAS40TW-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2950
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 200mA 40V
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:40 V
If - Forward Current:0.2 A
Ifsm - Forward Surge Current:
Configuration:Triple Parallel
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:1 V
Ir - Reverse Current:0.2 uA at 30 V