 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BAS70-06-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BAS70-06-TP
PartNo:
BAS70-06-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3000
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 200mA 70V
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:70 V
If - Forward Current:0.2 A
Ifsm - Forward Surge Current:0.6 A
Configuration:Dual Common Anode
trr - Reverse Recovery time:5 ns
Vf - Forward Voltage:1 V at 0.015 A