Micro Commercial Components (MCC) (BAS70LP-TP)
PartNo:
BAS70LP-TP
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 200mW 70mA, 70V
Details
Product:
Schottky Rectifiers
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:
70 V
If - Forward Current:
Ifsm - Forward Surge Current:
100 mA
Vf - Forward Voltage:
0.41 V