 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BAS70LP-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BAS70LP-TP
PartNo:
BAS70LP-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 9079
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 200mW 70mA, 70V
RoHS:Details
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:70 V
If - Forward Current:
Ifsm - Forward Surge Current:100 mA
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:0.41 V