Micro Commercial Components (MCC) (BAS70T-TP)
PartNo:
BAS70T-TP
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 70mA 70V
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:
70 V
If - Forward Current:
0.07 A
Ifsm - Forward Surge Current:
0.1 A
Configuration:
Single
Vf - Forward Voltage:
1 V at 0.015 A
Ir - Reverse Current:
0.1 uA at 50 V