 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BAS70WT-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BAS70WT-TP
PartNo:
BAS70WT-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3000
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 70V
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:70 V
If - Forward Current:0.07 A
Ifsm - Forward Surge Current:
Configuration:Single
trr - Reverse Recovery time:5 ns
Vf - Forward Voltage:1 V at 0.015 A
Ir - Reverse Current:0.1 uA at 50 V