 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZT52B2V4)
Taiwan Semiconductor BZT52B2V4
PartNo:
BZT52B2V4
Request Qty:
Description: Zener Diodes 2.4 Volt 410mW 2%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:2.4 V
Voltage Tolerance:0.02
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:45 uA
Zz - Zener Impedance:100 Ohms