 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZT52B3V9)
Taiwan Semiconductor BZT52B3V9
PartNo:
BZT52B3V9
Request Qty:
Description: Zener Diodes 3.9 Volt 410mW 2%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:3.9 V
Voltage Tolerance:0.02
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:2.7 uA
Zz - Zener Impedance:90 Ohms