 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZT52C13)
Taiwan Semiconductor BZT52C13
PartNo:
BZT52C13
Request Qty:
Description: Zener Diodes 13 Volt 410mW 5%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:13 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:9 mV/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:90 nA
Zz - Zener Impedance:30 Ohms