 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZT52C18S)
Taiwan Semiconductor BZT52C18S
PartNo:
BZT52C18S
Request Qty:
Description: Zener Diodes 18 Volt 200mW 5%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:18 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:200 mW
Maximum Reverse Leakage Current:1 uA
Zz - Zener Impedance:45 Ohms