 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZT52C24LP-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZT52C24LP-TP
PartNo:
BZT52C24LP-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4700
Request Qty:
Description: Zener Diodes 250mW 5mA, 24V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:24 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:22 mV/C
Zener Current:5 mA
Pd - Power Dissipation:250 mW
Maximum Reverse Leakage Current:100 nA
Zz - Zener Impedance:70 Ohms