Taiwan Semiconductor (BZT52C24S)
PartNo:
BZT52C24S
Description:
Zener Diodes 24 Volt 200mW 5%
Details
Vz - Zener Voltage:
24 V
Voltage Tolerance:
0.05
Pd - Power Dissipation:
200 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
1 uA
Zz - Zener Impedance:
70 Ohms