Taiwan Semiconductor (BZT52C30S)
PartNo:
BZT52C30S
Manufacturers:
Taiwan Semiconductor
Description:
Zener Diodes 30 Volt 200mW 5%
Details
Vz - Zener Voltage:
30 V
Voltage Tolerance:
0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:
200 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
500 nA
Zz - Zener Impedance:
80 Ohms