 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZT52C30S)
Taiwan Semiconductor BZT52C30S
PartNo:
BZT52C30S
Request Qty:
Description: Zener Diodes 30 Volt 200mW 5%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:30 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:200 mW
Maximum Reverse Leakage Current:500 nA
Zz - Zener Impedance:80 Ohms