 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZT52C39-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZT52C39-TP
PartNo:
BZT52C39-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2657
Request Qty:
Description: Zener Diodes 500mW 39V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:39 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:37.3 mV/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:100 nA
Zz - Zener Impedance:130 Ohms