Taiwan Semiconductor (BZT52C39)
PartNo:
BZT52C39
Manufacturers:
Taiwan Semiconductor
Description:
Zener Diodes 39 Volt 410mW 5%
Details
Vz - Zener Voltage:
39 V
Voltage Temperature Coefficient:
37.3 mV/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:
500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
45 nA
Zz - Zener Impedance:
130 Ohms