 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZT52C39LP-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZT52C39LP-TP
PartNo:
BZT52C39LP-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4980
Request Qty:
Description: Zener Diodes 250mW 2mA, 39V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:39 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:49.8 mV/C
Zener Current:5 mA
Pd - Power Dissipation:250 mW
Maximum Reverse Leakage Current:100 nA
Zz - Zener Impedance:130 Ohms