 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZT52C39S)
Taiwan Semiconductor BZT52C39S
PartNo:
BZT52C39S
Manufacturers: Taiwan Semiconductor
Qty: 9000
Request Qty:
Description: Zener Diodes 39 Volt 200mW 5%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:39 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:200 mW
Maximum Reverse Leakage Current:500 nA
Zz - Zener Impedance:130 Ohms