Taiwan Semiconductor (BZT52C3V3S)
PartNo:
BZT52C3V3S
Manufacturers:
Taiwan Semiconductor
Description:
Zener Diodes 3.3 Volt 200mW 5%
Details
Vz - Zener Voltage:
3.3 V
Pd - Power Dissipation:
200 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
1 uA
Zz - Zener Impedance:
95 Ohms