 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZT52C3V9T-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZT52C3V9T-TP
PartNo:
BZT52C3V9T-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2399
Request Qty:
Description: Zener Diodes 100mW 3.9V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:3.9 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:- 1.75 mV/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:100 mW
Maximum Reverse Leakage Current:3 uA
Zz - Zener Impedance:90 Ohms