 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZT52C4V3-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZT52C4V3-TP
PartNo:
BZT52C4V3-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3000
Request Qty:
Description: Zener Diodes 500mW 4.3V
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:4.3 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:- 1.75 mV/C
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:3 uA
Zz - Zener Impedance:90 Ohms