Taiwan Semiconductor (BZT52C4V7S)
PartNo:
BZT52C4V7S
Manufacturers:
Taiwan Semiconductor
Description:
Zener Diodes 4.7 Volt 200mW 5%
Details
Vz - Zener Voltage:
4.7 V
Voltage Tolerance:
0.05
Pd - Power Dissipation:
200 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
1 uA
Zz - Zener Impedance:
80 Ohms