Taiwan Semiconductor (BZV55B11)
PartNo:
BZV55B11
Description:
Zener Diodes 11 Volt 500mW 2%
Details
Vz - Zener Voltage:
11 V
Pd - Power Dissipation:
500 mW
Zz - Zener Impedance:
20 Ohms