 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZV55B11)
Taiwan Semiconductor BZV55B11
PartNo:
BZV55B11
Manufacturers: Taiwan Semiconductor
Qty: 10000
Request Qty:
Description: Zener Diodes 11 Volt 500mW 2%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:11 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:100 nA
Zz - Zener Impedance:20 Ohms