 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZV55B13)
Taiwan Semiconductor BZV55B13
PartNo:
BZV55B13
Request Qty:
Description: Zener Diodes 13 Volt 500mW 2%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:13 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:100 nA
Zz - Zener Impedance:26 Ohms