Taiwan Semiconductor (BZV55B27)
PartNo:
BZV55B27
Description:
Zener Diodes 27 Volt 500mW 2%
Details
Vz - Zener Voltage:
27 V
Pd - Power Dissipation:
500 mW
Zz - Zener Impedance:
80 Ohms