 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZV55B2V4)
Taiwan Semiconductor BZV55B2V4
PartNo:
BZV55B2V4
Request Qty:
Description: Zener Diodes 2.4 Volt 500mW 2%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:2.4 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:50 uA
Zz - Zener Impedance:85 Ohms