Taiwan Semiconductor (BZV55B3V9)
PartNo:
BZV55B3V9
Description:
Zener Diodes 3.9 Volt 500mW 2%
Details
Vz - Zener Voltage:
3.9 V
Pd - Power Dissipation:
500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
2 uA
Zz - Zener Impedance:
85 Ohms