 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZV55B3V9)
Taiwan Semiconductor BZV55B3V9
PartNo:
BZV55B3V9
Request Qty:
Description: Zener Diodes 3.9 Volt 500mW 2%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:3.9 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:2 uA
Zz - Zener Impedance:85 Ohms