 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZV55B4V3)
Taiwan Semiconductor BZV55B4V3
PartNo:
BZV55B4V3
Request Qty:
Description: Zener Diodes 4.3 Volt 500mW 2%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:4.3 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:1 uA
Zz - Zener Impedance:75 Ohms