Taiwan Semiconductor (BZV55B9V1)
PartNo:
BZV55B9V1
Description:
Zener Diodes 9.1 Volt 500mW 2%
Details
Vz - Zener Voltage:
9.1 V
Voltage Tolerance:
0.02
Pd - Power Dissipation:
500 mW
Zz - Zener Impedance:
10 Ohms