 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZV55C15-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZV55C15-TP
PartNo:
BZV55C15-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1453
Request Qty:
Description: Zener Diodes 15V 110Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:15 V
Voltage Tolerance:0.05
Voltage Temperature Coefficient:0.11 %/K
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:2 uA
Zz - Zener Impedance:30 Ohms