Taiwan Semiconductor (BZV55C30)
PartNo:
BZV55C30
Description:
Zener Diodes 30 Volt 500mW 5%
Details
Vz - Zener Voltage:
30 V
Voltage Tolerance:
0.07
Pd - Power Dissipation:
500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:
100 nA
Zz - Zener Impedance:
80 Ohms