 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZV55C33-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZV55C33-TP
PartNo:
BZV55C33-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2423
Request Qty:
Description: Zener Diodes 33V 220Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:33 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:5 mA
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:2 uA
Zz - Zener Impedance:80 Ohms