 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZV55C33)
Taiwan Semiconductor BZV55C33
PartNo:
BZV55C33
Manufacturers: Taiwan Semiconductor
Qty: 26880
Request Qty:
Description: Zener Diodes 33 Volt 500mW 5%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:33 V
Voltage Tolerance:0.06
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:100 nA
Zz - Zener Impedance:80 Ohms