 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Taiwan Semiconductor  (BZV55C4V3)
Taiwan Semiconductor BZV55C4V3
PartNo:
BZV55C4V3
Manufacturers: Taiwan Semiconductor
Qty: 12500
Request Qty:
Description: Zener Diodes 4.3 Volt 500mW 5%
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:4.3 V
Voltage Tolerance:0.07
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:1 uA
Zz - Zener Impedance:75 Ohms