 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (BZV55C9V1-TP)
Micro Commercial Components (MCC) BZV55C9V1-TP
PartNo:
BZV55C9V1-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1783
Request Qty:
Description: Zener Diodes 9.1V 50Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:9.1 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:5 mA
Pd - Power Dissipation:500 mW
Maximum Reverse Leakage Current:2 uA
Zz - Zener Impedance:10 Ohms